Ajta krajta! Na Floridě ulovili pořádného macka

West Palm Beach (USA) – Celých 5,18 metru a bezmála tři čtvrtě metráku. Takové parametry měla krajta tmavá (někdy také tygrovitá - Python molurus bivittatus), kterou ulovili přírodovědci na Floridě. Samice byla březí - v těle měla 87 vajec. Jde o největšího podobného plaza, jakého v této oblasti kdy spatřili. Po pátečním odchytu vědci krajtu usmrtili a ve floridském Muzeu přírodních věd ji podrobují zkoumání.

Tito hadi jsou původně domovem v jihovýchodní Asii, ale v mokřinách Everglades se jich zabydlely desítky tisíc. Situaci zavinili především lidé, kteří je chovali jako domácí mazlíčky a pak je pustili do přírody. Úřady v Everglades se snaží podnikat kroky ke snížení populace této krajty, která je tu samozřejmě vetřelcem. Je zakázán dovoz těchto plazů a také je povolen jejich lov. Snížit stavy této krajty to ale zatím moc nepomohlo.

/*json*/{"map":{"lat":25.98150251403,"lng":-80.623168945312,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/