Z nové rozhledny na Špičáku je vidět až na Alpy

Železná Ruda - Šumava má ode dneška další atrakci pro turisty. Na železnorudském Špičáku se tyčí nová rozhledna, vysoká 26,5 metru. Vyhlídkovou věž za 7,1 milionu korun se podařilo postavit díky dotaci z EU. Do horního ochozu je to 135 schodů. Ochoz je skoro tři metry nad vrcholy nejvyšších stromů a vejde se do něj až šedesát lidí najednou. 

Zdroj: ČTK Autor: areál Ski&Bike Špičák

Vyhlídka stojí 50 metrů od konce sedačkové lanovky a její provozní doba bude kopírovat letní provoz lanovky na Špičák. Protože stavbu za 7,1 milionu korun dotovala z 87 procent EU, neplatí se nejméně po dobu pěti let vstupné, turnikety pouze spočítají návštěvníky.

O provozování rozhledny v nadmořské výšce 1202 metrů se bude starat areál Ski&Bike Špičák. Podle jeho šéfa Vladimíra Kasíka nabídne rozhledna za dobré viditelnosti pohled až na Alpy. „Úhlavským údolím bude vidět až k Plzni, na stranu na Sušicko je vidět až Boubín, je vidět na Poledník, do Německa samozřejmě na Javor, který je pět kilometrů od nás, ale při dobré viditelnosti Dachsteinské Alpy,“ dodal.

Ocelová věž opláštěná dřevem bude otevřena od června do konce října, ve všední dny od 09:00 do 17:00 hodin, o víkendech do 18:00. Slavnostní otevření nové dominanty Špičáku bude v sobotu 26. července.