Novým přerovským radním za ODS se stal Hýzl. Nahradil Dostála, který se potýká s obžalobou ze sexuálního nátlaku

Novým přerovským radním za ODS byl v pondělí na zastupitelstvu zvolen devětačtyřicetiletý Jaroslav Hýzl. Ve funkci nahradí Marka Dostála (ODS), který rezignoval kvůli obžalobě ze sexuálního nátlaku.

Radní Jaroslav Hýzl z ODS (vlevo)
Zdroj: ČTK Autor: Luděk Peřina

Dostál obvinění popírá, odstoupil nicméně z funkcí, protože chce podle svých slov očistit své jméno. Nový radní Hýzl, vrcholový sportovec a vedoucí přerovské plavecké školy, byl již v pátek místo Dostála zvolen do funkce jednatele nové městské společnosti Sportoviště Přerov. Radním jej dnes jednomyslně zvolilo všech 34 přítomných zastupitelů.

Hýzl se do zastupitelstva v barvách ODS dostal z patnácté pozice na kandidátní listině, a stal se tak jedním ze šesti zastupitelů strany.

„Zřejmě díky popularitě jsem byl vynesen do zastupitelstva. Je to velké břímě, které se učím zvládat. Mám cenu fair play a rád bych si ji udržel, i když to není zcela jednoduché to vybalancovat. Této nominace si velmi vážím, udělám vše pro to, aby mé členství v radě města bylo plnohodnotné,“ uvedl Hýzl.

Dostál chce po vyřešení kauzy pokračovat

Marek Dostál rezignaci dnes osobně oznámil na zastupitelstvu. „Chci tímto krokem dát prostor pro to, abych mohl očistit své jméno a také dát prostor, aby se situace uklidnila. Chtěl bych také sdělit naší detektivní kanceláři Horký - Netopilová - Puchalský, že se do vyřešení této situace mohou soustředit na nové kauzy. Doufám, že až bude očištěno mé jméno, budu moci pokračovat ve své práci,“ řekl.

„Ctíme presumpci neviny. Jakmile soud rozhodne, budeme dál jednat.“

Michal Zácha

krajský předseda ODS

Dostál narážel na to, že obvinění vznesla poprvé 19. listopadu na zastupitelstvu členka opozice za Společně pro Přerov Helena Netopilová. Zástupci tohoto sdružení dnes Dostálův postoj ocenili, vyzvali jej však, aby odstoupil i jako zastupitel. „Pokud budu odsouzen, vzdám se postu zastupitele. Zatím je to předčasné a zbytečné toto řešit,“ dodal Dostál.

Trestní oznámení na Dostála podala jeho bývalá zaměstnankyně. Podle obžaloby ji jako zaměstnavatel ve dvou případech přiměl k orálnímu sexuálnímu styku, využil přitom podle žalobce její tíživé finanční situace a závislosti na příjmu, takže si nemohla dovolit přijít o práci. Podle Dostála jde „o akt pomsty, který má zakrýt její zpronevěru“.

Koalici v Přerově tvoří hnutí ANO, ODS a lidovci spolu s TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu má těsnou většinu 18 křesel.