Vinaři na jihu Moravy začali prodávat burčák. Tak brzy ještě nikdy nebyl

První vinaři začali ve středu s prodejem burčáku. Rané odrůdy jako Irsai Oliver a Muškát moravský, které jsou vhodné pro tento oblíbený nápoj, už sbírají od konce minulého týdne. Burčáková sezona ale tak zřejmě skončí už z kraje podzimu. Prodej burčáku povoluje zákon od 1. srpna do 30. listopadu.

Video Události v regionech (Brno)
video

Vinaři začali prodávat první letošní burčák

Zdroj: ČT24

Burčák je v prodeji první den a už láká zákazníky. Z vinařství ve Valticích si lidé odváželi lahve s letošním burčákem o celé dva týdny dříve než obvykle. „Většinou, když je teplý rok, jako třeba byl i loňský, tak jsme začínali sbírat kolem patnáctého srpna. Nepamatuji, že bychom začali tak brzy,“ řekl ředitel Vinných sklepů Valtice Marek Šťastný.

Letos vyjeli do vinic už na konci července a mohli začít hrozny lisovat. „Celý proces lisování potom trvá nějaké dvě až tři hodiny,“ vysvětlil technolog Jaroslav Matocha. Vinný mošt pak dva až tři dny kvasí.

K zákazníkům se burčák z Vinných sklepů Valtice dostává po vychlazení a fermentaci ve speciálních cisternách. „Máme dvě nádoby, v jedné chladíme na devatenáct stupňů a v jedné chladíme až na dvanáct stupňů. Chtěli bychom, aby nám vydržel o něco déle,“ vysvětlil proces Marek Šťastný.

Za litr burčáku zaplatí letos lidé kolem sedmdesáti korun. To je stejná cena, jako minulý rok.

Současně se začátkem prodeje burčáku začíná práce i pro potravinářské inspektory, kteří dohlédnou na dodržování pravidel. „V případě podezření mohou odebrat vzorek k analýze v laboratoři. V loňském roce potravinářská inspekce prověřila přes čtyři sta padesát prodejních míst burčáku. U sedmi vzorků analýza prokázala pochybení,“ řekl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Prodejci mohou dostat až padesátitisícovou pokutu. Výsledky loňských kontrol burčáku jsou dostupné na webových stránkách inspekce.