Premiér chce novou průmyslovou zónu v Bochoři

Přerov - Premiér Bohuslav Sobotka podpořil vznik nové strategické průmyslové zóny, která by měla vzniknout v areálu bývalé vrtulníkové základny české armády v Bochoři na Přerovsku. Apeloval na urychlené napojení dálnice D1 na tuto oblast. Zóna by podle premiéra mohla vyřešit vysokou nezaměstnanost na Přerovsku a zlepšit ekonomiku celého Olomouckého kraje.

„Investoři mají velký zájem podnikat v České republice. Podle informací agentury CzechInvest je však obsazeno asi 80 procent všech průmyslových zón. V současné době nemáme žádné velké volné plochy, které bychom mohli investorům nabízet,“ vysvětloval premiér podporu vzniku strategické průmyslové zóny v Bochoři.

Zóna v Bochoři by mohla přinést tisíce nových pracovních míst a mohla by být klíčovou pro rozvoj ekonomiky celého Olomouckého kraje. Zásadním problémem je ale doprava. „Je potřeba maximálně urychlit stavbu dálnice mezi Říkovicemi a Přerovem,“ uvedl premiér. Dodal, že by obce měly intenzivně spolupracovat s ministerstvem dopravy při výkupu pozemků, které jsou na trase.

Podle náměstka ministra dopravy Milana Ferance by mohla začít stavba úseku dálnice mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem letos v červenci. Nezaměstnanost v okrese Přerov je nadprůměrná, dosahuje téměř deseti procent oproti celorepublikovému průměru, který je zhruba sedm procent. Vůbec nejvyšší nezaměstnanost, téměř třináct procent, je na Bruntálsku. Pro vybudování nové průmyslové zóny v Bochoři by měla vzniknout speciální pracovní skupina.

Video Premiér Bohuslav Sobotka o zóně v Bochoři
video

Premiér Bohuslav Sobotka o zóně v Bochoři

Premiér Bohuslav Sobotka o zóně v Bochoři

V Bochoři by mohla vzniknout průmyslová zóna