Netradiční divadlo v Plzni

Plzeň – V Plzni mohou milovníci divadelní múzy od 12. července navštívit netradiční divadelní představení pod širým nebem. Součástí scény je totiž mimo jiné i historická budova Západočeského muzea. Režisér si pro tuto příležitost vybral hru „Král Jelenem“ autora Carla Gozziho.

Divadelní scéna je tentokrát opravdu netradiční. Herci hrají ve veřejném prostoru, kde normálně chodí lidé. Hraje se i z oken muzea nebo na fontáně před ním. Režisér Vilém Dubnička ojedinělé představení ušil na míru prostoru, o kterém už dlouho přemýšlel. „Když vybírám místo, tak také musím znát herce,“ říká režisér Vilém Dubnička.

Král Jelenem je sice dvě stě let stará hra, ale podle herců je v ní až překvapivě mnoho současného. Lidské vztahy, láska a politika - takové věci jsou stále stejné. „Je to italská komedie, která potěší všechny, kteří jsou romantici, zamilovaní, kteří jsou trošku škodolibí,“ naznačuje atmosféru představení herečka Marika Procházková. „Je to taková divadelní show. Venku je to vždy více o prostředí, o letním večeru, o setkání,“ upozorňuje režisér Dubnička.

Video Reportáž Karla Vovesného
video

Reportáž Karla Vovesného

V současné době se připravuje další netradiční venkovní divadelní scéna. Na plzeňské radnici a před ní herci v druhé půli července zahrají znovu Gogolova Revizora, stejně jako loni, kdy bylo zcela vyprodáno.