V Ústí padají lidem na hlavu autobusové zastávky

Ústí nad Labem - Cestující v Ústí nad Labem ohrožují nebezpečné autobusové zastávky. Jejich životnost po 40 letech končí. Město ale nemá peníze na opravy ani demolice. Zastávky tak můžou být v dezolátním stavu další měsíce a pravděpodobně i roky.

Patnáct zastávek, které jsou na tom nejhůř, stojí na sídlištích a byly postaveny podobnou technikou jako paneláky. Z masivní železobetonové konstrukce už odpadají celé kusy. Před půl rokem před zastávkami varoval i statik. „Byly označené v posudku jako zdraví nebezpečné, dokonce jako životu nebezpečné,“ upozorňuje opoziční zastupitelka města Ústí nad Labem Helena Kubcová (ODS). 

Město bude zastávky opravovat dle možností rozpočtu. Magistrát spravuje na 70 zastávek. Z těch, které jsou zničené, opravil zatím jednu. Strážníci tak zatím varují cestující pomocí výstražných pásek. Lidé je ale často strhávají a někde chybí úplně. 

Zbourání a stavba nové zastávky přijde kolem na 150 tisíc korun, oprava stávající zastávky vyjde dvakrát levněji. Aby magistrát ušetřil, řadu zastávek ve městě předal soukromé firmě.

Video Reportáž Petry Tachecí
video

Reportáž Petry Tachecí