Při nehodě sanitky na jihu Čech zahynul jeden z pacientů

České Budějovice - Při dopravní nehodě sanitky a osobního auta u obce Sedlec na Českobudějovicku zahynul jeden z převážených pacientů. Další dva pacienti, zdravotní sestra a řidič, jsou zraněni. Uvedla to mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Silnice I/20 z Českých Budějovic do Vodňan je kvůli nehodě v obou směrech neprůjezdná.

Havárii pravděpodobně zavinil třiasedmdesátiletý cizinec v osobním voze Audi. Podle policistů se v nepřehledném místě snažil předjíždět kamion. Po manévru se nestačil vrátit do svého směru a střetl se s protijedoucí sanitkou.

Řidič sanity utrpěl pohmožděniny, zdravotní sestra středně těžké poranění hlavy a hrudníku a dvě pacientky lehké až středně těžké poranění hrudníku a břicha. „V nejzávažnějším stavu byl senior, který ležel v dopravní sanitce na nosítkách. Při střetu sice neutrpěl žádná zjevná zranění, ale během transportu u něj došlo k náhlému selhání životních funkcí a záchranáři ho museli resuscitovat,“ řekla Kafková. Muž následně zemřel v českobudějovické nemocnici.