Na pražském Betlémském náměstí proběhla multimediální show

Praha – Multimediální show Betlémská odysea oživila v sobotu večer fasádu pražské Betlémské kaple. Takzvaný videomapping přilákal na pražské Betlémské náměstí stovky lidí.

Na Betlémském náměstí byly k vidění speciální efekty, oživené historické fresky a oratorium skladatele Miroslava Vobořila. Než se ale Betlémská odysea promítla na fasádu kaple, museli její autoři projekci na centimetry přesně zacílit z protějšího domu.

Projekt vznikl jako semestrální práce několika studentů elektrotechnické fakulty, kteří zanimovali návrhy multimediální umělkyně a vysokoškolské pedagožky Zdeňky Čechové. Ta patří v Česku mezi první, kdo se už v 80. letech zabýval právě počítačovým uměním. Zdeňka Čechová popsala, že některá okna musela být zastíněna ve výšce devíti metrů.

Video Reportáž Lucie Klímové
video

Reportáž Lucie Klímové

Projekce přibližuje dobu mistra Jana Husa, včetně jeho kázání právě v Betlémské kapli. Přes Husův život se projekce dostává až do současnosti, kdy Betlémská kaple slouží ke slavnostním inauguracím a promocím studentů Českého vysokého učení technického v Praze.