Pět štěňat se málem udusilo v tašce. Hned vedle „zvířecího babyboxu“

Chrudim – Další případ bezcitného zacházení se zvířaty hlásí ochránci přírody na Chrudimsku. Na plotě záchranné stanice pro handicapované živočichy Pasíčka objevili pověšenou nákupní tašku s pěti štěňaty. Hned vedle přitom stanice provozuje zvířecí babybox, kam lidé mohou nalezená zvířata bezpečně odložit.

Když pracovník záchranné stanice Pasíčka Milan Štěpánek ráno kolem šesté přicházel do práce, na plotě visela svázaná nákupní taška. „Říkám si, je v tom nějaký pohyb, takže jsem tašku sundal. No a zjistil jsem, že v ní bylo namačkaných pět štěňat,“ popisuje pan Štěpánek.

Podle ochránců přírody chybělo málo a zvířata se v tašce udusila. Byla prý promočená, prochladlá a třásla se. „Takže jsme je museli hned ubytovat v teple, aby nezemřela,“ dodává Milan Štěpánek.

Kdo nechal štěňata pověšená na plotě, se už asi nikdo nedozví. Přitom hned vedle stojí dřevěná bedna pro nalezená zvířata – tzv. zvířecí babybox. „Když jsme třeba na výjezdu, kde odchytáváme zvířata, a na stanici nikdo není, je možné otevřít bednu, zvednout ochrannou mřížku a umístit zvíře do zvířecího babyboxu,“ vysvětluje vedoucí stanice Josef Cach.

Jen pár týdnů starých štěňat se v záchranné stanici ujali, přestože tu pečují výhradně o volně žijící živočichy. Podobný případ psích mláďat odložených v igelitové tašce tu řešili už loni.

Nalezená štěňata ještě v záchranné stanici pár dní zůstanou. Ochránci přírody nepochybují, že se jim podaří najít nové majitele. V opačném případě by skončila v útulku.

Video Michal Klokočník o nalezených štěňatech
video

Michal Klokočník o nalezených štěňatech