Oprava kladenského divadla se znovu zasekla, firma má výpověď

Kladno – Letitá oprava kladenského divadla stále není u konce. Potrvá nejméně další rok. Hotová sice měla být v první polovině března, ale zdaleka není. Stavební firma nedodržela harmonogram prací a město jí vzápětí vypovědělo smlouvu. Musí proto začít hledat novou, čímž se rekonstrukce ještě více zdrží.

Video Oprava kladenského divadla se o další rok prodlužuje
video

Oprava kladenského divadla se o další rok prodlužuje

Soubor kladenského divadla je již tři roky bez vlastní scény. Hostuje v menším divadle Lampion, muselo ale omezit repertoár a hercům samotným v provizoriu dochází inspirace. „Každý den, který jsme tady, je v neprospěch diváků na Kladně, ale i kvality souboru a práce. Ubírá to sílu, nadšení, ubírá to všechno,“ zdůraznila ředitelka kladenského divadla Blanka Bendlová.

Rekonstrukci historické divadelní budovy provázejí od počátku problémy. Policie kvůli prvnímu výběru dodavatele začala stíhat patnáct lidí, protože tzv. losovačku považovala za zmanipulovanou. Město zatím vypsalo nový tendr a práce začaly. Nyní se ale chystá třetí soutěž. Firma CGM Czech dostala výpověď smlouvy – k dokončení prací by potřebovala ještě nejméně čtvrt roku, přitom již měla být rekonstrukce dva měsíce hotová. „Jejich pracovní nasazení je strašně laxní. Vyplývá to asi z vnitřních problémů firmy. Neměli materiál, s čím stavět a podobně,“ uvedl náměstek primátora Miroslav Benášek (ODS). Podle Blanky Bendlové měla výpověď přijít již mnohem dříve. Samotná firma se k situaci v Kladně odmítla vyjádřit.

Dokončení prací na staré divadelní budově ale nakonec potrvá ještě déle než čtvrt roku. Hotovo bude až příští rok. „Pan architekt Vávra připravuje projekt pro nové zadávací řízení. Budeme se snažit uspíšit to tak, abychom to co nejdříve stihli,“ poznamenal náměstek Benášek. Divadelní soubor, který se již těšil na návrat „domů“, se zatím začíná poohlížet po náhradních prostorách s větším jevištěm, než má divadlo Lampion, kde hostují. Ve stísněných prostorách museli odložit premiéru nově nazkoušené hry Děti Olympu.