Pražská policie dopadla gang zlodějů: prý ukradli přes 100 škodovek

Praha – Jeden hlídal, druhý kradl, další rozebírali na díly, které poslední člen prodával  kriminalisté dnes zadrželi údajně organizovanou skupinu zlodějů aut působící hlavně na Praze 4 a 10. Skupinu tvoří devět osob, které se různě obměňovali a při svých krádežích se zaměřovali zejména na vozy Škoda. Podle informací policie ukradli přes 100 aut a způsobili tak škodu za 30 milionů korun. Odcizených aut ale může mít skupina zlodějů na kontě víc.

Číslo ukradených aut není konečné, protože detektivové identifikují ještě další odcizené vozy, kterých bude podle odhadu 150 až 180, sdělil dnes policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle policie, která se případem zabývá od února, byla skupina dobře organizovaná a její členové měli jasně rozdělené úkoly. Jedni prý vozy kradli, druzí hlídali okolí, další rozebrali auta na díly a poslední člen je měl prodávat. „V případě, že některý ze členů skupiny vypadl, byl například zadržen policií, byl okamžitě nahrazen někým jiným, aby skupina mohla fungovat dál,“ popsal fungování skupiny Daněk.

Mluvčí také uvedl, že ukradená auta nejspíš rozebírali tři lidé najednou, přičemž jeden se věnoval přední části, druhý zadní a třetí demontoval interiér. Tímto způsobem se jim prý podařilo rozebrat vůz maximálně do pěti hodin. Skupina se při krádežích soustředila hlavně na auta zaparkovaná na ulicích nebo parkovištích u nákupních center a dokázala je otevřít a nastartovat během 40 vteřin.

Zloději u sebe měli flétnu Národního divadla

Při prohlídkách bytových i nebytových prostor u podezřelých policisté našli vedle několika stovek náhradních dílů i peníze, drogy nebo zbraň. Objevili rovněž flétnu za téměř 400 000 korun, která byla podle mluvčího ukradena spolu s jedním autem. Patřila do majetku Národního divadla a bude vrácena zpět hudebníkovi, který o ni přišel, dodal mluvčí.

Členy skupiny kriminalisté obvinili z krádeže, kterou páchali jako organizovaná skupina. Za to jim v případě odsouzení hrozí až osm let vězení.