Česká televize od 30. června prodlouží Události na 35 minut

Praha - Česká televize od 30. června prodlouží na 35 minut hlavní zpravodajskou relaci Události, která se vysílá na ČT1 a ČT24 od 19:00. Zároveň přesune vysílání Událostí v regionech z hlavního času do samostatné čtvrthodinové relace na 17:45 každý všední den. Současné Události v regionech a Večerníky, které bývaly na programu od 18:00, se tak sloučí do jednoho vysílání. I nadále však zůstanou ve třech vydáních - pro Čechy, Jižní Moravu a Severní Moravu se Slezskem, jak ukládá zákon.

V celostátním vysílání Událostí bude dán zároveň větší prostor regionálním zprávám. „Chceme tak zohlednit fakt, že důležité věci se neodehrávají pouze v zahraničí nebo v Praze,“ uvedl generální ředitel Jiří Janeček. Tým moderátorů Událostí zůstane nezměněn, nové Události v regionech budou moderovat Jitka Sluková a Jan Hrubeš.

Programovým posunem Událostí v regionech na 17:45 dojde zároveň k další změně schématu na ČT24. Pravidelné Interview ČT24 se od 30. června přesune ze 17:30 na 12:30 a dostane novou dramaturgii vycházející z obdobných duelů v zahraničních televizích. Moderátory zůstávají Daniela Drtinová a František Lutonský.