István Lékó odejde z postu šéfredaktora týdeníku Euro

Praha - Z funkce šéfredaktora ekonomického týdeníku Euro odejde ve druhé polovině letošního roku István Lékó. Lékó odchází po dvanáctiletém působení ve vedení redakce a po dokončení první fáze transformace vydavatelství nastartované na podzim 2009. Do společnosti Euronews, která Euro vydává, naopak nastoupila nová obchodní a marketingová ředitelka Jana Sedláčková a na pozici finanční ředitelky Olga Ruttnerová.

Podle Sedláčkové se chce Lékó soustředit na své soukromé projekty, jeho nástupce bude jmenován v dohledné době. Sedláčková přichází do Euronews ze skupiny PPF, kde v minulých dvou letech působila na pozici marketingové ředitelky. Před příchodem do skupiny PPF zastávala funkci vedoucí marketingové komunikace skupiny ČEZ.

Ruttnerová v minulých letech působila jako daňová poradkyně a finanční manažerka. V minulosti zastávala pozici finanční ředitelky společnosti DILIA, občanského sdružení autorů a dalších nositelů autorských práv.

Hlavním náplní Euronews je vydávání časopisu Euro, provozuje také ekonomický zpravodajský server Euro.cz. Mezi další produkty patří elektronická informační služba Euro24, Euro9 a EURO Setkání - odborné, vzdělávací a společenské akce.