Nova chce další televizní kanály a vlastní multiplex

Praha - Skupina TV Nova patřící společnosti CET 21 chce v České republice provozovat další televizní kanály. Usilovat by chtěla o vlastní televizní multiplex pro digitální vysílání. Na tiskové konferenci to řekl generální ředitel TV Nova Jan Andruško. CET 21 v současnosti v Česku kromě TV Nova a Nova Cinema provozuje kanály Nova Sport a českou verzi hudební televize MTV.

„Pracujeme v této chvíli na několika kanálech,“ řekl Andruško. Minimálně jeden by podle něj mohla Nova spustit, jakmile to trh umožní. Podrobněji se k možnému začátku vysílání nebo typu plánovaného kanálu nevyjádřil.

Andruško kritizoval, že skupina TV Nova nemá další vysílací licence, přestože jsou některé multiplexy prázdné. Ke zjednodušení distribuce by podle něj pro Novu bylo lepší, kdyby měla k dispozici vlastní digitální multiplex. „Je zjevné, že jsme vždycky měli a budeme mít o něj zájem,“ řekl šéf Novy.

Multiplex je označení balíčku televizních a rozhlasových programů a doplňkových služeb šířených v rámci digitálního vysílání. Samostatný multiplex mají například veřejnoprávní média, tedy Česká televize a Český rozhlas. TV Nova sdílí multiplex s programy TV Prima a TV Barrandov.

Jan Andruško a Alex Ruzek
Zdroj: ČTK
Autor: Stanislav Peška