Z České televize odcházejí čtyři lidé z vedení

Praha – Ještě před nástupem nového generálního ředitele ČT Petra Dvořáka podali výpověď čtyři manažeři. Z veřejnoprávního média odcházejí obchodní ředitel Robert Kvapil, šéf programových okruhů Radek Žádník, ředitel zpravodajského kanálu ČT24 Roman Bradáč a finanční ředitelka Lujza Oravcová. Potvrdil to mluvčí televize Ladislav Šticha. Všichni čtyři členové týmu někdejšího ředitele Jiřího Janečka odcházejí dobrovolně.

Kvapil, Žádník a Bradáč svou výpověď podali dnes, Oravcová tak učinila už v polovině září. Všechny výpovědi jsou podány ke 30. září, den poté se pak ujme funkce Petr Dvořák. Zatím není jasné, kdo odcházející nahradí, protože Dvořák až do svého nástupu odmítl personální otázky komentovat. Už po svém zvolení ale avizoval, že na některých vedoucích postech nastanou změny. 

Roman Bradáč působil od roku 1994 v zahraniční redakci ČT, nejprve jako řadový redaktor a později jako šéf zahraničního zpravodajství. V letech 2003 až 2008 byl stálým zpravodajem v USA, po návratu se stal ředitelem vnějších vztahů televize. Od listopadu 2009 byl vedoucím sekretariátu generálního ředitele a od loňského srpna vedl jako ředitel kanálu ČT24 zpravodajství televize. 

Robert Kvapil do ČT nastoupil na podzim roku 2008. Předtím působil mimo jiné jako ředitel marketingu a PR ve státním podniku Lesy ČR nebo ředitel odboru marketingu Skupiny ČEZ. 

Radek Žádník se stal šéfem všech čtyř programů ČT loni v červenci. Od roku 1994 pracoval v Investiční a poštovní bance, poté vystřídal několik funkcí v několika firmách. Před nástupem do ČT pracoval pro poradenskou společnost Deloitte.

Lujza Oravcová působila jako finanční ředitelka od ledna 2008. Předtím pracovala v brněnském studiu ČT a ve Slovenské televizi.