Klip týdne: Five Finger Death Punch v bluesovém hávu

Nové video ke skladbě Blue on Black představila tento týden americká pětice Five Finger Death Punch. Předělávka bluesové klasiky pochází z jejich posledního alba And Justice for None.

Původní skladba luisianského kytaristy Kennyho Waynea Shepherda z roku 1997 pochází z alba Trouble is… a patří podle jeho slov k jeho nejoblíbenějším. Jen na aplikaci Spotify má více než 13 mlionů přehrání. 

Blue on Black je spolu s Gone Away od Offspring druhým zástupcem coverů na zatím posledním albu lasvegaských rockerů a stejně jako předělávka punkrockových veteránů se nyní i ona dočkala svého působivého vizuálu. Režie se ujal Dale „Rage“ Restighini, který je podepsán i pod videoklipy Trivium, Hatebreed nebo Anthrax, a scénář je dílem kytaristy kapely Zoltana Bathoryho. 

Ústřední postavou je frontman Ivan Moody, který v pouštním městě vstupuje do podivného baru s příznačným názvem Karneval duší. Ten je plný lidí zdánlivě ztracených v čase – námořníků, kovbojů či patriotů, kteří přišli na představení. Tázavé pohledy přítomných pochopí záhy, kdy se otočí k pódiu, aby viděl sám sebe při akustickém vystoupení, obklopen ostatními členy kapely… Moody, který poslední rok bojoval se svou závislostí na alkoholu a jeho značnou část strávil v léčebně, se tak zřejmě vypořádává se svými démony z minulosti. 

Kapela zároveň tento týden dokončila masivní turné po Severní Americe, na které vyrazila spolu s Breaking Benjamin. Část výtěžku ze vstupenek věnovaly obě skupiny dvěma charitativním organizacím. Five Finger Death Punch předali 30 tisíc dolarů organizaci VETPAW (veteráni zmocnění k ochraně africké divoké zvěře) a Breaking Benjamin věnovali stejnou částku nemocnici St. Jude, věnující se výzkumu dětských chorob.  

Five Finger Death Punch
Profil

Five Finger Death Punch

Five Finger Death Punch (FFDP, 5FDP nebo Death Punch) je americká metalová kapela z Las Vegas. Mezi zakládající členy patří zpěvák Ivan Moody, kytarista Zoltan Bathory, kytarista Caleb Andrew Bingham, basák Matt Snell a bubeník Jeremy Spencer. Bingham byl v roce 2006 nahrazen Darrellem Robertsem, kterého v roce 2009 nahradil Jason Hook. V roce 2010 odešel basák Matt Snell, který byl zastoupen Chrisem Kaelem.

Debutové album Way of the Fist se hned po vydání v roce 2007 setkalo s rychlým úspěchem a prodejem přes 500 000 kopií ve Spojených státech. Následující album War Is the Answer (2009) bylo ještě úspěšnější. Prodalo se ho milion kusů a bylo označeno jako platinové. Třetí album kapely, American Capitalist, bylo vydáno v roce 2011 a do roka se stalo zlatým v prodeji. Následující tři alba (Wrong Side Of Heaven Vol 1.,Vol 2, a Got Your Six) byla označena zlatými a udělala z kapely jednu z nejúspěšnějších metalových kapel poslední dekády. Skupina si zahrála na největších mezinárodních festivalech a každoročně vyprodává haly po celém světě.

Členové: 
Zoltan Bathory – rytmická kytara (2005–současnost), baskytara (2005), hlavní kytara (2005)
Jeremy Spencer – bicí (2005–současnost), zpěv (2005)
Ivan Moody – hlavní zpěv (2006–současnost)
Jason Hook – hlavní kytara, pomocné vokály (2009–současnost)
Chris Kael – baskytara, pomocné vokály (2010–současnost)

Diskografie: 
The Way of the Fist (2007)
War Is the Answer (2009)
American Capitalist (2011)
The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 1 (2013)
The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 2 (2013)
Got Your Six (2015)
And Justice for None (2018)

Zdroj: Wikipedia