Zahrada kláštera byla uzavřená od povodní v roce 2002. Nyní získala nové vstupy z nábřeží, nový mobiliář a zdobí ji dvě desítky sochařských děl. Samostatná trasa je připravena i pro dětské návštěvníky. Nové objekty pro zahradu vytvořil třeba František Skála.
Galerie: Sochařské dílo Aleše Veselého
Jeden Skálův objekt nazvaný Přístěnek je určen nejmenším, Sluneční vozík zase pracuje s nečekanými zážitky vnímání barev a tvarů přes materiál sochařského objektu. V sochařském parku jsou díla Aleše Veselého, Jaroslava Róny, Stanislava Kolíbala či Karla Malicha. Koncept doplňuje jedna z prvních soch Františka Bílka, monumentální Golgota.
Obnova kláštera a zahrad stála 37 milionů korun, z toho 30 milionů byla dotace z norských fondů, projekt podpořil grant z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Ač byl klášter v roce 1782 zrušen, zachovala se zde gotická architektura v nebývalém rozsahu. Galerie objekt získala v roce 1963, zahradu při severní bráně zpřístupnila již v osmdesátých letech, ale po povodni v roce 2002 nebyla znovu otevřena.
Galerie: Klášter sv. Anežky České
Zahrady budou nyní přístupné sezonně a zdarma, v létě v nich budou moci lidé pobývat i po zavření expozice. V létě bude možné volně přístupnými zahradami vstupovat do kláštera klarisek a menších bratří, dostupné budou vchody do svatyně Salvátora a presbytáře kostela sv. Františka. Pozůstatky kláštera menších bratří byly díky dotaci zrestaurovány.

Anežský klášter prošel rekonstrukcí
Od 26. října bude navíc v areálu zpřístupněn nový prohlídkový okruh. Kromě komentované trasy historickou architekturou kláštera klarisek a menších bratří zahrnuje expozici lapidária s archeologickými nálezy z místa, shromážděnými za téměř tři čtvrtě století průzkumů. Národní galerie má přes 800 těchto artefaktů, v expozici bude téměř šest desítek předmětů, které mapují zejména období výstavby kláštera v době jeho vrcholného rozkvětu za života Anežky Přemyslovny.