Muzeum v Barceloně nabízí fotografie novinářů Reuters

Barcelona - V muzeu Palau Robert v Barceloně je v současnosti k vidění velmi zajímavá výstava - Současný stav světa, jak ho vidí fotografové britské tiskové agentury Reuters. Na fotografiích lze spatřit témata jako globalizace, terorismus nebo klimatické změny, přičemž se jedná jen o zlomek námětů, které výstava pokrývá.

Návštěvníci na výstavě mohou zhlédnout přes osmdesát snímků, které vznikly v rozmezí let 2000 - 2005 a byly pořízeny výhradně fotografy pracujícími pro agenturu Reuters. Expozice je věnována dvěma stům čtyřiceti novinářům, kteří od roku 2000 zemřeli při výkonu svého povolání.

Expozice je tvořena pěti částmi na téma víra, způsob života, politická moc nebo válečné konflikty. Sekce věnovaná velkým celosvětovým problémům ilustruje fenomény jako terorismus, přírodní katastrofy a migrace.

Součástí prohlídky jsou i projekce, které návštěvníkům přiblíží práci fotografů v terénu. Výstavu doprovází také kniha, v níž mohou čtenáři nalézt další fotografie a články, na které v muzeu nezbylo místo.

Expozice již byla představena také v dalších zemích Evropy a Asie, mimo jiné ve Francii, Číně, Německu nebo Spojených arabských emirátech. V Barceloně bude k vidění až do konce srpna.

Výstava fotografií novinářů Reuters
Výstava fotografií novinářů Reuters