Sláva! Monty Pythoni se vracejí

Londýn - Po 30 letech se objeví legendární britská komediální skupina Monty Python v novém představení. Stanici BBC to oznámil jeden z členů skupiny Terry Jones. „Doufám, že nám to přinese hodně peněz. Doufám, že budu s to splatit svoji půjčku,“ rozjařeně komentoval plány skupiny Jones.

Skupina vznikla v roce 1969 ve složení John Clees, Erik Idle, Terry Gilliam, Michael Palin, Graham Chapman a již zmíněný Terry Jones. V obnovené skupině bude chybět Graham Chapman, který zemřel v roce 1989. Záhy po svém nástupu se Pythoni stali doslova senzací a zanedlouho se již mluvilo o montypythonském kultu. Seriál absurdních skečů nazvaný Monty Python's Flying Circus (Monty Pythonův létající cirkus) vysílala BBC v letech 1969-1974, celkem vzniklo 45 dílů. Poté komediální skupina slavila úspěch několika svými filmy.

Jak bude nová show vypadat, zatím netuší ani její aktéři, ale evidentně se na práci velmi těší. Jednotlivé díly vždy vznikaly ve vzájemné spolupráci a dá se předpokládat, že tomu bude i nyní.

Po rozpadu skupiny, který z největší části zapříčinil alkoholismus Grahama Chapmana, každý ze členů nastartoval úspěšnou sólovou kariéru. Terry Jones a Terry Gilliam slaví úspěchy jako režiséři, John Clees je oblíbený komik, spisovatel i filmový producent, Eric Idle se kromě herectví věnuje scenáristice, je spoluautorem úspěšného muzikálu Spamalot a oratoria Not The Messiah a Michael Palin natáčí po celém světě cestovní dokumenty, za které v roce 2000 obdržel Řád britského impéria.

Video Reportáž Pavly Sedliské
video

Reportáž Pavly Sedliské

Reportáž Pavly Sedliské

UvK-19.11.13

Rozhovor s publicistou Janem Čápem