Kompromisní nabídka, kterou společnost předložila, by podle Kopeckého po zohlednění benefitů představovala nárůst hrubé měsíční mzdy o 2150 korun pro každého zaměstnance. Odboráři požadovali navýšení tarifních mezd o 2000 korun plus 1000 korun na přerozdělení. „Návrh zaměstnavatele absolutně nekoresponduje s našimi požadavky, a nemůžeme ho proto přijmout. Jednání budou pokračovat, pokud ale nebudou úspěšná, vyjdeme znovu do ulic. Jsme připraveni vyhlásit stávkovou pohotovost a v případě potřeby také zastavit klíčová místa provozu dolů,“ řekl organizátor demonstrace a odborář David Frňka.
Šesté kolo vyjednávání bylo v pátek asi po třech hodinách jednání přerušeno, bude pokračovat 21. prosince. Podle Frňky zaměstnavatel zřejmě své možnosti bude muset nejprve projednat s představenstvem ČEZu. I odboráři budou zatím zvažovat přeformulování svých požadavků, s jistotou ale budou trvat na navýšení tarifů o 2000 korun.
Před budovou ředitelství jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu lidé skandovali s transparenty „Za tvrdou dřinu nechci tvrdý chléb“ nebo „Prosperující podnik se chová jinak“. Očekávaná průměrná mzda ve společnosti Severočeské doly v roce 2018 bude podle Kopeckého 33 800 korun, dosáhne na ni zhruba jen třetina zaměstnanců. „V provozu se mzda pohybuje kolem 27 až 28 tisíc korun hrubého,“ řekl Frňka.
Odboráře podpořil Středula
Odboráře a zaměstnance přijel ve vyjednávání podpořit i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Mzda za náročnou práci v dolech podle něj není adekvátní, lidé ji srovnávají s výdělky v průmyslových zónách v regionu nebo v Německu.

Josef Středula
„To, co odbory požadují, není žádná gigantická částka, a lidem by to přitom pomohlo. Nabídka, kterou zaměstnavatel dal, sotva odpovídá inflaci, a to je u prosperující společnosti tohoto typu nedůstojné.“
Josef Středula
Zaměstnanci Severočeských dolů demonstrovali kvůli zvýšení mezd i v předchozích letech, kompromisního návrhu se zatím vždy podařilo dosáhnout po několika kolech vyjednávání.
Severočeské doly v roce 2017 zvýšily čistý zisk na 1,8 miliardy korun. Hodnota EBITDA, tedy zisku před započtením úroků, daní a odpisů, dosáhla 4,1 miliardy korun a firma vytěžila více než 21 milionů tun uhlí.