Rubrika Komiks

Baťův Zlín v minulosti i fiktivní budoucnosti podle AI

Firma Baťa očima umělé inteligence. Výstava ve zlínském Kolektivním domě propojuje fotografie pořízené v roce 1919 s nejmodernější technologií 21. století. Ta snímky obarvila i rozpohybovala.
16. 3. 2024|

Šumava obnovuje s pomocí tamních farmářů bezlesí

Správa šumavského parku vypsala šestiletou zakázku na údržbu bezlesí, hlavně luk nebo mokřadů, které posledních osmdesát let zarůstaly stromy. Nezalesněné oblasti jsou důležité hlavně pro život tetřívka obecného, ale i dalších ohrožených druhů. Údržbou je zároveň i spásání. Na řadě pozemků proto hospodaří místní farmáři.
15. 3. 2024|

Londýnský Tower má nového strážce krkavců

Téměř tři miliony turistů ročně navštíví londýnský Tower, tisíciletou pevnost na břehu Temže. Stejně jako britské korunovační klenoty, které ukrývá, k ní neodmyslitelně patří krkavci. Bez nich by podle legendy království padlo. A krkavci teď mají nového strážce, který dohlíží na jejich přítomnost.
14. 3. 2024|

Hřebčinec v Písku předvedl své plemeníky

Zemský hřebčinec v Písku předvedl své plemeníky. Každý rok je chovatelé musejí registrovat do plemenné knihy. V letošním katalogu je skoro padesát koní, které v Písku nabízejí k rozmnožování.
13. 3. 2024|

Citadela v Káhiře patří k perlám egyptské metropole

Turisté se mohou nově vydat na prohlídku křídla citadely v Káhiře, které doteď sloužilo jen pro zvané hosty nebo jako kasárny policistů a vojáků. Část objektu zpřístupnilo egyptské ministerstvo turistiky a starožitností. Cílem je ukázat, že egyptská metropole stojí za návštěvu nejen kvůli pyramidám.
12. 3. 2024|