Pokud se Feri očistí, může se vrátit do TOP 09, prohlásila Pekarová Adamová

Kauza Dominika Feriho neoslabí podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové stranu ve sněmovních volbách. Myslí si, že ji vyřešila velmi rychle, a doufá, že takový krok voliči ocení. Je přesvědčena o tom, že pokud Feri prokáže svou nevinu, může se do TOP 09 vrátit, zřejmě ale až po letech. Pekarová Adamová byla hostem v Interview ČT24.

Video Interview ČT24
video

Markéta Pekarová Adamová byla hostem Interview ČT24

„Samozřejmě to není nic příjemného pro jakoukoliv stranu ani naši koalici, tak věřím, že voliči ocení právě to rychlé politické řešení,“ řekla Pekarová Adamová.

Podle šéfky TOP 09 v Česku není zvykem, aby politik nařčený z jednání, které se neslučuje s poslaneckým mandátem, odstoupil z funkce tak rychle jako právě Feri

Tématu znásilnění se věnuje Pekarová Adamová dlouho. Upozornila, že bohužel v tuzemském trestním zákoníku takový zločin není správně definován a mnohdy jsou případy znásilnění uzavřeny příliš brzy. Velká část obětí se ani podle ní na policii radši nepřihlásí.

„My teď ve středu máme právě v reakci na tuto kauzu sněmovní schůzi, která byla vyvolána řadou poslankyň a poslanců z hnutí ANO, oni do té doby neudělali nic a já to vnímám jako snahu se zviditelnit,“ dodala předsedkyně TOP 09. Myslí si, že kauza je určitou příležitostí, jak se v Česku posunout kupředu.

Vrátí se Feri do politiky?

Pekarová Adamová je přesvědčena o tom, že pokud Feri prokáže svou nevinu, může se zpátky do politiky vrátit. „Důležité je teď vyšetřování nejen pro Dominika Feriho, ale zejména pro ty údajné oběti. Já jsem přesvědčena o tom, že jako občan má právo na presumpci neviny,“ řekla.

Zároveň uznala, že to může trvat roky, než se Feri vrátí zpátky do politiky a do TOP 09. „Pokud se zcela očistí, může se vrátit do strany,“ upřesnila.

Tvrdí, že kvůli této kauze vůbec není pod tlakem svých partnerů ODS a KDU-ČSL z koalice Spolu. „Takovéto různé zkazky, že se otřásá naše koalice v základech, jsou zcela vymyšlené,“ uzavřela šéfka TOP 09.