Malá zůstává náměstkyní hejtmana, má důvěru radních. Kauzu diplomových prací vnímá jako křivdu

Taťána Malá (ANO) bude zatím pokračovat ve své práci na pozici náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje. Potvrdila to po pondělním jednání radních, kteří jí vyjádřili podporu. Ve vedení Jihomoravského kraje má na starosti majetek a investice. Před týdnem Malá rezignovala na post ministryně spravedlnosti kvůli nařčení z opisování diplomových prací.

Taťána Malá (ANO)
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

Setrvání Taťány Malé (ANO) ve funkci náměstkyně hejtmana  radní Jihomoravského kraje podpořili jednohlasně. „Vedení Jihomoravského kraje po poradě jednomyslně konstatovalo, že na základě dosavadních zkušeností s prací Taťány Malé ve funkci náměstkyně hejtmana není důvod jakkoli zpochybňovat její působení v této pozici. Nadále zůstává náměstkyní hejtmana pro oblast investic a majetku,“ uvedla mluvčí kraje Monika Brindzáková.

Taťána Malá minulý týden skončila po třinácti dnech v čele ministerstva spravedlnosti. Čelila obvinění z plagiátorství svých diplomových prací na Panevropské vysoké škole v Bratislavě, kde vystudovala práva, a také na Mendelově univerzitě v Brně, kde psala práci o chovu králíků. Malá odmítá, že by úmyslně opisovala. „Pro mě je to osobně velmi citlivé téma a vnímám to jako křivdu,“ řekla.

Video Taťána Malá hovoří o svém dalším setrvání ve funkci náměstkyně hejtmana
video

Taťána Malá hovoří o svém dalším setrvání ve funkci náměstkyně hejtmana

Zdroj: ČT24

Malá je náměstkyní od předloňských voleb

Malá se stala náměstkyní hejtmana Bohumila Šimka (ANO) po krajských volbách koncem předloňského roku. ANO je v koalici s ČSSD, TOP 09 s Žít Brno a Starosty pro Jižní Moravu. „Děkuji za podporu koaličním partnerům a vážím si toho, že mě hodnotí podle práce, kterou na kraji dělám. Budu pracovat na kraji, mě ta práce velmi baví, ale musím si osobně zvážit, co dál chci,“ řekla po jednání krajské rady Malá.

Dění kolem jejích diplomových prací přitom ještě neskončilo. Tou, kterou obhájila na Mendelově univerzitě, se bude zabývat etická komise. Výsledky a případný další postup univerzita zveřejní nejspíš v řádu týdnů.