Cyklista nestihl dobrzdit před labradorem. Majitel ho následně brutálně zbil a zkopal

Policisté zveřejnili pravděpodobnou podobu agresivního pejskaře, který v dubnu zbil cyklistu tak, že napadený skončil na jednotce intenzivní péče. Cyklistovi vběhl do cesty pes útočníka. Muž se chtěl psovi vyhnout, ale o zvíře zavadil, načež ho pejskař zbil a zkopal. Na webu policie to oznámil policejní mluvčí Jan Daněk.

Labradorský retrívr
Zdroj: ISIFA/Thinkstock Autor: iStock/White92

Cyklista byl napaden koncem dubna v lesoparku v pražských Letňanech u Toužimské ulice. „Celý incident odstartovala banální záležitost, když cyklistovi vběhl pod kolo volně pobíhající labrador. Tomu se muž na kole snažil vyhnout, ale i přes usilovné brzdění se předním kolem psa dotkl,“ popsal situaci Daněk. „To rozzuřilo jiného muže, pravděpodobně majitele psa, který na cyklistu zaútočil,“ doplnil.

Útočník pětatřicetiletého cyklistu začal bít pěstmi do hlavy a kopat kolenem do horní poloviny těla, až napadený skončil na zemi. Pak útočník odešel i se psem pryč. „Celému incidentu přihlížel desetiletý syn poškozeného, který si pak všiml, že agresor nastoupil do tmavého vozidla a odjel pryč,“ sdělil mluvčí.

Policisté již prověřili celé okolí incidentu, ptali se pejskařů v Letňanech a prohlédli kamerové záznamy, ale nic z toho jim zatím nepomohlo pachatele vypátrat. Proto s napadeným sestavili identikit, tedy pravděpodobnou podobu útočníka, a prosí o pomoc při pátrání po podezřelém veřejnost. Lidé se mohou s informacemi k případu obracet na linku 158.

Hledaný muž, který v pražských Letňanech napadl cyklistu.
Zdroj: Policie ČR

Útočník je podle policie asi ve věku 30 až 35 let, zhruba 190 centimetrů vysoký a štíhlé svalnaté postavy. Má krátké hnědé až zrzavé vlasy a plnovous stejné barvy. Oblečen byl v době útoku do šedého trička a kraťasů a na nohou měl světlé sportovní boty. Pes, kterého venčil, byl černý krátkosrstý labrador.