Hasiči zlikvidovali požár na Barrandově, s policií zjistí příčinu

Hasiči v sobotu před sedmou hodinou ranní definitivně zlikvidovali požár filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově. Oheň vypukl v pátek odpoledne a podle předběžných odhadů způsobil škodu sto milionů korun. Příčinu požáru hasiči společně s policisty vyšetřují.

Video Události
video

Vyšetřování požáru kulis na Barrandově

Požár, který byl vidět na kilometry daleko, zasáhl kromě filmové dekorace také okolní porost. Hasičům se ho podařilo dostat pod kontrolu už v pátek večer, dohašování ale trvalo až do následujícího rána. „Místo jsme opustili před sedmou hodinou, kdy jsme odtáhli také poslední hadice. Ty se teď budou čistit na stanici v Krči,“ podotkla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Do hašení se zapojilo sedm jednotek profesionálních a sedmnáct jednotek dobrovolných hasičů, vojenská cisterna z letiště ve Kbelích a pomáhal také vrtulník. Tři zasahující hasiči museli být ošetřeni kvůli únavě a přehřátí. Příčinu požáru policisté vyšetřují, na místo je přivolán také specialista z kriminalistického ústavu.

Odhadovaná škoda sto milionů korun se může podle Adamcové po vyšetřování ještě změnit.

Kulisy byly připraveny pro natáčení seriálu Knightfall o maltézských rytířích. Seriál se zde měl začít natáčet již o víkendu. Američané začali seriál pro stanici History Channel točit v Chorvatsku, do Česka se přesunuli v červenci přibližně na pět měsíců.

Seriál Knightfall je jedna z největších filmových investic v Česku, druhá takto velká produkce je rovněž seriál, ten se jmenuje Britania. Oba dva seriály by v součtu měly utratit dvě miliardy korun.

Ludmila Claussová

Ředitelka Czech Film Commission

„V pondělí, pokud nám policie a hasiči předají pozemek, by se mělo natáčet v těch zbytcích, které tam zůstaly. Bude záležet na tom, jak se producent rozhodne, kolik ještě zainvestovat a jak dostavět tuto dekoraci,“ řekl generální ředitel Barrandov Studios Petr Tichý. Petr Tichý doufá, že událost neohrozí další spolupráci s Američany. Ohořelé rekvizity na nedalekém poli totiž nejsou to jediné, co zbylo. Připravené dekorace čekají na štáb i přímo v ateliérech. Filmaři počítali, že tu budou točit až pět let.