Katarský princ byl za placený sex se školačkami odsouzen na necelý rok

Za placené sexuální styky s českými školačkami si má katarský princ Hámid bin Abdal Sání odpykat 11 měsíců a osm dní ve vězení, rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2. Verdikt zatím není pravomocný. Trest pokrývá dobu, kterou Sání již strávil v české vazbě, a podle předsedkyně soudního senátu je tak dostatečný. Sání zůstává v Kataru, kam ho ČR vydala v roce 2005.

Kvůli mezinárodnímu zatykači by Sání mohl být při opuštění vlasti zatčen. Státní zástupce pro něj požadoval tři roky odnětí svobody, rozsudek však stejně jako obhajoba označil za rozumný. Katarský princ dostal kromě jedenáctiměsíčního trestu také časově neomezené vyhoštění z Česka.

„Soud vzal v úvahu délku doby, která utekla od trestného činu i od původního odsouzení. Vzal v úvahu i amnestii, která dopadla na část skutků, i to, že obžalovaný má jakoby ‚domácí vězení‘ v Kataru a do jiných zemí nemůže.“

Iva Fialová

soudkyně

Podle verdiktu se Sání dopustil pohlavního zneužívání, kuplířství, ohrožování mravní výchovy mládeže a svádění k pohlavnímu styku. Od roku 2000 do svého zadržení v září 2004 údajně souložil v pražském bytě za peníze s jednou nezletilou, dvěma mladistvými a třemi zletilými dívkami, které většinou pocházely z rozvrácených rodin s hrubě zanedbanou výchovou.

Obvodní soud původně Sánímu v roce 2005 uložil 2,5 roku odnětí svobody, tento rozsudek však následně zrušil pražský městský soud. Mezitím Česká republika po rozhodnutí tehdejšího ministra spravedlnosti Pavla Němce vydala Sáního do Kataru, který muže už po dvou dnech propustil z cely a později stíhání zastavil s tím, že byl již dostatečně potrestán českou vazbou.

Sání byl dříve obviněn ze zaplacených sexuálních styků s celkem 15 dívkami. Údajně požádal čtyři mladé ženy, aby mu do bytu v Praze vodily dívky ve věku kolem 16 let. Do svého zadržení v září 2004 pak měl souložit s jednou nezletilou, dvěma mladistvými a třemi zletilými dívkami. Platil jim 2000 korun. Soudy však musely po amnestii exprezidenta Václava Klause zastavit trestní stíhání pro šest z těchto skutků. Zbylé nyní znovu projednal obvodní soud.