O Velikonocích přistihli středočeští policisté 15 opilých řidičů

Kladno - Středočeští policisté přistihli o velikonočních svátcích 15 řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu. Téměř 300 policistů od soboty do pondělí zkontrolovalo 2948 vozidel a zjistilo 411 dopravních přestupků. Jedná se o poměrně příznivá čísla, řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská. "Z výsledků kontroly je vidět, že si řidiči dávali pozor. Možná je trochu varovala čtvrteční hromadná havárie na dálnici D1," uvedla.

K nejčastějším přestupkům patřily nezapnuté bezpečnostní pásy, překročení povolené rychlosti a špatný technický stav vozidel. Na místě zaplatilo blokovou pokutu v celkové výši 98 600 korun 274 řidičů, 99 řidičů ve správním řízení zaplatí 82 300 korun. Policisté při akci zjistili 13 pachatelů trestné činnosti a vypátrali jednu hledanou osobu.

Ve středních Čechách o Velikonocích zaznamenali jednu nehodu s tragickými následky. V sobotu u Bystřice na Benešovsku při srážce čtyř osobních aut zahynul starší manželský pár. Další tři lidé, mezi nimi i desetiletá dívka, se zranili.