Tatra se rozhodla znovu vyrábět slavnou Šestsettrojku

Kopřivnice - Legendární osobní auto Tatra 603 a Tatraplán se dostanou znovu do výroby. Kopřivnická Tatra se rozhodla znovu vyrobit limitovanou sérii svých slavných aut minulosti a vybavit je moderním motorem. Firemní management přiznává, že ke kroku přistoupila hlavně z reklamních a propagačních důvodů. Tatra se momentálně soustředí na výrobu těžkých nákladních aut a letos očekává rekordní tržby ve výši devíti miliard korun.

Nové kopie modelů, které mají ve světě stále spousty obdivovatelů, budou mít sice úplně stejnou kapotu, ale podvozek a motor vyrobí a dodá některá velká automobilka. „Ten nápad není nový, už několik let se nás stále někdo ptá, kdy znovu vyrobíte osobní auto? Teď o tom začínáme uvažovat. První auta by mohla vyjet za dva roky,“ předkládá plán firmy její výkonný ředitel Roland Adams.
 
Tatra by chtěla vyrobit tisíc kusů limitované série, ale nepředpokládá, že tím vydělá nějaké peníze. „Je to marketing, prodáváme nákladní Tatry po celém světě a takové auto nám může pomoct, děláme to kvůli reklamě, ne kvůli zisku,“ dodává Adams.
 
Firma chce využít i toho, že Tatra 603 se objevuje v médiích po celém světě. Francouzská firma Faurecia, která dodává díly automobilkám, vypracovala studii o tom, jak si představuje interiér budoucnosti a umístila ho právě do šestsettrojky. Elektronický model vyvolal o Tatru vlnu zájmu a automobilka ho chce využít. Její nová osobní auta se tak mají prodávat nejen v Evropě, ale i ve Spojených státech nebo Kanadě.
 
Automobilový nadšenci a sběratelé si dnes mohou koupit model šestsettrojky zhruba za čtvrt milionu korun. Novinka bude podstatně dražší. Její cena by mohla v přepočtu dosáhnout až devíti set tisíc korun. Přestože o nové kusy bude jistě zájem, fanouškům značky původní originál těžko nahradí.