Místostarosta Veselí nad Moravou se musí obejít bez policejní ochrany

Veselí nad Moravou - Policie odmítla poskytnout místostarostovi Josefu Boulovi, na jehož dům v pátek neznámý útočník hodil dvě zápalné lahve, policejní ochranu. Důvodem je údajně nedostatek strážníků. Místo ochranky dostal Boula příslib, že policie bude k jeho domu častěji zajíždět. Velitel veselského oddělení předal žádost nadřízeným, kteří o ní nyní jednají. V žádosti Boula vyjadřuje obavy o bezpečnost své rodiny. Upozorňuje také na to, že je imobilní, neboť se pohybuje na vozíku nebo s obtížemi o berlích.

Odmítnutí se nelíbí předsedovi poslaneckého klubu ČSSD Michalu Haškovi. Považuje za alarmující, že policejní ochranku dostali například poslanci Evžen Snítilý nebo Miloš Melčák, bývalí členové sociálních demokratů. „Nechápu, jak je možné, že věc ještě není vyřešena,“ prohlásil Hašek, který o věci už jednal s ministrem vnitra Ivanem Langerem.

Na místostarostův dům hodil v pátek v noci neznámý pachatel dvě zápalné lahve, požár se ale obyvatelům domu a následně hasičům podařilo uhasit. Sociálnědemokratičtí zastupitelé, k nimž Boula patří, si myslí, že čin souvisí s „mocenským převratem“ na radnici. Kriminalisté, kteří se případem zabývají, se ale domnívají, že patrně nemá politický motiv.