Řidiči, kteří pomáhali zraněnému chodci, se od něj mohli nakazit

Brno - Řidiči a náhodní kolemjdoucí, kteří se v noci na sobotu pokoušeli pomoci sraženému chodci na silnici R52 u Pasohlávek na Břeclavsku, se od něj mohli nakazit vážnou infekční chorobou a měli by se proto hlásit na policii. Dvaačtyřicetiletý muž těžkým zraněním po převozu do nemocnice podlehl. Řekla to břeclavská policejní mluvčí.

Policie neupřesnila, jakou infekční nemocí zemřelý muž trpěl. „Mohu pouze uvést, že to nebyl virus HIV,“ uvedla mluvčí. Policie ví přinejmenším o jednom člověku, který zkrvavenému muži pomáhal a později z místa nehody odjel. Ochotných lidí však možná bylo více. „Situace byla nepřehledná, byla tam tma,“ řekla mluvčí. Lidé mohou hrozbu nakažení konzultovat s lékaři infekčního oddělení Fakultní nemocnice v Brně na čísle 532 232 269.

Nehoda se stala v noci na sobotu na silnici mezi Pohořelicemi a Mikulovem. Řidič osobního auta nestačil reagovat na chodce, který se pohyboval po vozovce. Policisté ještě neuzavřeli vyšetřování příčin nehody.

„Sražený muž utrpěl velice vážná poranění hlavy a selhávaly mu základní životní funkce,“ řekla mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová. Záchranáři museli chodce na místě resuscitovat. Ve brněnské fakultní nemocnici však později zemřel.