Kamiony stále nesmí do Polska přes Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou - Po vstupu do shangenského prostoru zmizela celnice v Hrádku nad Nisou, se zemí ji srovnala těžká technika. Zmizela i mohutná kovová konstrukce, která celý prostor zastřešovala. Demolice hraničního přechodu trvala téměř dva týdny. Silnici do Polska teď čekají další stavební práce rozšíření.

Prostor bývalého hraničního přechodu ale čekají další stavební práce a sice rozšíření silnice. Bohužel se to týká jen úseku k hranicím s Polskem. Nákladní auta tedy z Hrádku do Polska a Německa stále neprojedou. „Po rozšíření této silnice nezmizí značky, které omezují provoz aut do dvanácti tun přes polské území. Znamená to jen to, že se ta silnice upraví na klasický rozměr silnice I. třídy,“ vysvětluje starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta (NEZ).

To se nelíbí místním firmám, které budou i nadále platit miliony korun na víc za dopravu. „Jsme tu kilometr od hranic a je pro nás opravdu nepříjemné, když naše auta musí jet někam do vnitrozemí a pak zase zpátky,“ stěžuje si ředitel fa. Trelleborg CZ Petr Martínek.

Nákladní doprava bude muset bývalý přechod objíždět až do doby, kdy se vyřeší dostavba posledního úseku rychlostní silnice R35.