Pražská ulice Milady Horákové se na několik měsíců uzavře

Praha - Kvůli budování tunelu Blanka se na několik měsíců kompletně uzavře ulice Milady Horákové na Letné, informoval mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Kompletní uzavírka se plánovala už na listopad, kvůli uzavření Vyšehradského tunelu ale byla o více než měsíc odložena. O konečném termínu uzavírky se rozhodne v pondělí 8. prosince.

Ulice Milady Horákové bude kompletně uzavřena v úseku od ulice U Sparty až ke stanici metra Hradčanská. Automobily v obou směrech budou muset využívat náhradní koridor na jihu Letenské pláně, na něm bude pro každý směr vyhrazen pouze jeden jízdní pruh. Dá se očekávat, že uzavírka způsobí v prvních dnech dopravní problémy.

Tramvajové linky 25 a 26 budou stejně jako dosud končit na zastávce Sparta, přes Letenskou pláň bude i nadále jezdit náhradní autobusová doprava, která bude stejně jako automobily odkloněna na takzvaný jižní koridor.

Budovaný tunel Blanka má umožnit autům dojet z Letné do Troje a vyhnout se kritické křižovatce ulic Veletržní a Bubenská, kde každý den vznikají dlouhé zácpy. Provoz na letenské pláni je omezen od srpna, kdy tam přestaly jezdit tramvaje a auta jedoucí od Hradčanské byla společně s náhradními autobusy odvedena na novou objízdnou silnici.

Podle Vokuše se na květen příštího roku plánuje obnovení provozu tramvají na smyčce Špejchar směrem od Letenského náměstí. Tramvaje i automobily by se měly na ulici Milady Horákové vrátit v září 2009.