Stav bodového konta zjistí řidiči na Czech POINTech

Praha - Ministerstvo vnitra od 1. ledna 2009 zavádí pro větší komfort motoristů možnost si zažádat o výpis z registru řidičů na kterémkoliv z téměř 3 000 pracovišť Czech POINT. Na internetových stránkách ministerstva vnitra to uvedla jeho mluvčí Jana Malíková. Jedná se o ověřený výstup z registru řidičů. Při žádosti o výpis řidiči předloží doklad totožnosti a řidičský průkaz.

Výpis bude zpoplatněn jako jiné ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy (kromě rejstříku trestů). Řidiči zaplatí maximálně 100 korun za první stranu výstupu a 50 Kč za každou další stranu u samosprávních úřadů. Česká pošta a Hospodářská komora mají své tarify.

Nejčastěji se kontaktní místa nacházejí na obecních úřadech, je jich zde 57 procent. Za nimi pak s 27 procenty následuje Česká pošta. Zbývající jsou u notářů, Hospodářské komory a zahraničních zastupitelství.

Pilotní provoz systému Czech POINT byl spuštěn v loňském roce, od 1. ledna 2008 funguje v plném provozu, tímto dnem začal poskytovat výpis z rejstříku trestů, prvního neveřejného registru. Od 1. července 2008 zavedly terminály Czech POINT další novinku. Na obecních úřadech, pobočkách České pošty a Hospodářské komory mohou živnostníci podat ohlášení živnosti, změnu provozovny nebo statutárního zástupce. Výpis z rejstříku trestů lze také získat na pobočkách České pošty, doplnila Malíková. Zjištění počtu trestných bodů na pracovištích Czech POINT nebude po Novém roce jedinou novinkou.