Vandalové masově ničí okna ostravských tramvají

Ostrava – Stále častěji rozbíjejí vandalové skla v ostravských tramvajích. Vozidla ničí zvenčí kameny, ale i zevnitř nouzovými kladívky. O zničených oknech informoval Dopravní podnik Ostrava, podle kterého zatím tramvaje jezdí bez výpadků. Rozbíjením oken se neznámí útočníci začali bavit na konci března, kdy během víkendu zničili pět skleněných výplní.

„Vandalové dokonce ohrozili bezpečnost našich cestujících, když zatím spravedlnosti unikající výtržník hodil kámen na jedoucí tramvaj linky číslo 11 a rozbil boční okno,“ uvedl ředitel Dopravního podniku Ostrava František Kořínek. „Pouze tři dny v měsíci dubnu se v hlášeních našich dispečerů neobjevila rozbitá okna nebo dveře, každý další den vandalové znovu řádili. K žádnému omezení našich služeb v souvislosti s těmito útoky nedochází, dokážeme vždy aktuálně reagovat a vozy vyměnit,“ dodal Kořínek.

Nejvážnější situace nastala podle informací DPO v úterý 7. dubna, kdy ve voze na lince 1 zničili skleněné výplně dveří a sedm oken. Později téhož dne rozbili všechna okna jednoho vagonu na lince 17.

„Konkrétně nám vandalové způsobují škody mezi zastávkami Dubina Interspar a Dubina v obou směrech. Rozhodli jsme se proto požádat Policii ČR o zvýšenou kontrolu těchto míst,“ uvedl František Kořínek. Škoda, kterou vandalové zatím způsobili, dosahuje několika desítek tisíc korun.