Ve Svobodě nad Úpou bude nové autobusové nádraží

Svoboda nad Úpou (Trutnovsko) - Ve Svobodě nad Úpou na Trutnovsku by mělo příští rok na podzim začít fungovat nové autobusové nádraží. Stavba za téměř 35 milionů korun nabídne místním i turistům z krkonošských horských středisek lepší podmínky pro cestování i vylepšené zázemí, uvedl starosta Svobody nad Úpou Milan Oravec.

Dosavadní autobusové nádraží tvořila trojice zdevastovaných přístřešků, čekárnu a toalety lidé mohli najít v nádražní budově Českých drah.

Svobodou nad Úpou, kde končí železniční trať z Trutnova, projedou měsíčně desítky tisíc cestujících, kteří míří do Trutnova za prací, případně do horských středisek za rekreací. V zimě navíc ze Svobody vyráží množství skibusů, které rozvážejí lyžaře do několika lyžařských středisek. Ve Svobodě staví také speciálně upravené cyklobusy, které v létě nabízejí přepravu cyklistů a jejich kol. Nové nádraží nabídne cestujícím kromě nového zázemí také lepší informace o odjezdu spojů, jeho součástí má být i vybudování dostatečného parkoviště pro osobní auta.