Středočeské lékárny začnou poskytovat slevy od 4. května

Praha - Středočeské krajské lékárny začnou poskytovat třicetikorunové slevy od 4. května. Reagují tak na skutečnost, že soud kraji zakázal hradit za pacienty krajských lékáren regulační poplatky formou daru. Nyní budou lékárny lidem nabízet slevové kupony, které mají podobu trhacích šatních lístků.

V současné době si zdravotnická zařízení nechávají kupony tisknout, každá z pětice krajských nemocnic tak činí samostatně. „Cena je od 40 do 70 haléřů za jeden kupon. Pořizovací náklady jsou tak minimální, prakticky mizivé,“ míní hejtman kraje David Rath, který dnes datum oznámil. 

Kraj k zavedení slev přimělo předběžné opatření Městského soudu v Praze, které zakazuje hrazení poplatků formou daru v lékárně mladoboleslavské nemocnice. Podnět soudu daly sesterské firmy společnosti Česká lékárna, která v ČR provozuje síť Dr. Max.

Podle názoru hejtmanství se ale zákaz vztahuje na všechny krajské lékárny. Lidé proto nyní v krajských lékárnách opět platí za položku na receptu. Tento stav by měl podle Ratha skončit právě 4. května.