Na různé kliniky motolské nemocnice dochází celkem patnáct psů se svými pány k dětem i dospělým. Jejich hlavním úkolem je pacienty rozptýlit a motivovat. Podle koordinátorky projektu Karolíny Eckschlagerové se před zvířaty pacienti tolik nestydí a pejskovi jsou často ochotnější „sdělit“ mnohem více informací, které se zpětně dostanou k lékaři. V léčebně dlouhodobě nemocných pomáhají psi při takzvaném polohování - pes se napolohuje na končetinu člověka, tím ji prohřeje a pak se s ní snadněji manipuluje a rehabilituje.
Teď v Motole rozjeli další projekt zooterapie, která kromě psů zapojuje další zvířata - například šneky, raky nebo strašilky. Tato terapie má dva významy, jednak edukační, kdy se pacienti něco o těchto méně obvyklých zvířátkách dozvědí, nebo má význam zklidňující.

Reportáž Ivany Šmelové
Canisterapie se v Motole využívá na klinice dětské hematologie a onkologie, dětské psychiatrické klinice a v jednání je i pomoc na dětské neurologii. Dospělí se mohou s pejsky potěšit, když jsou pacienty léčebny dlouhodobě nemocných.
