Noční nehody blokovaly dálnice D1 i D2

Brno – Cesta po dálnici z Břeclavi do Prahy nebyla v noci na dnešek jednoduchá. Dvě vážné nehody totiž postupně uzavřely nejprve dálnici D2 ve směru na Brno a posléze i D1 ve směru na Prahu. Na bratislavsko-brněnské dálnici havaroval večer kamion, plně zprůjezdněna byla až po půlnoci. Brněnsko-pražskou autostrádu uzavřela před půl jednou v noci srážka osobního auta s dalším kamionem. Zcela uklizena byla dálnice D1 až po páté hodině ráno.

Zdroj: www.hzspk.cz Autor: HZS Plzeňského kraje

Na 8,5. kilometru dálnice D2 se stala vážná nehoda kamionu kolem půl sedmé večer. Autostráda byla poté ve směru na Brno zcela uzavřena a ve směru na Břeclav byl průjezdný pouze pravý jízdní pruh. Havarovaný kamion totiž sice jel na Brno, trosky se ale dostaly i do protisměru. Před nehodou se vytvořila asi tříkilometrová kolona, policie poté v uzavřeném směru začala odvádět dopravu na souběžné silnice na 11. kilometru.

Až kolem jedenácté hodiny se podařilo kamion vyprostit, na vozovce ale stále zůstávaly trosky. Dálnice byla poté otevřena i ve směru na Brno, ale pouze jedním jízdním pruhem. Jediný pruh zůstával otevřený i v opačném směru. Zcela byla dálnice D2 otevřena až po půlnoci.

O půl hodiny později byl dálniční tah Břeclav – Praha znovu zablokován. Na 109. kilometru dálnice D1 se srazilo osobní auto s kamionem a vozidla začala hořet. Ve směru na Prahu tak musela být tato dálnice uzavřena. Kolem jedné v noci se podařilo odstranit největší překážky, a tak mohl být otevřen levý jízdní pruh. Zcela zprůjezdněna ale byla dálnice D1 až kolem páté hodiny ráno.