Bursík nabídne kvůli prohře ve volbách svou předsednickou funkci

Praha - Předseda Strany zelených a exministr Martin Bursík nabídne na dnešním jednání předsednictva Strany zelených svou funkci k dispozici. Je to reakce na volební prohru strany, která ve volbách do Evropského parlamentu získala jen dvě procenta hlasů. Podle Bursíka je výsledek velmi špatný.

„Já udělám to, co usoudíme, že je nejlepší pro Stranu zelených a pro její výsledek,“ řekl Bursík. Na vině je podle něj kromě jiného malá pozornost domácích voličů, kterou věnují volbám do Evropského parlamentu, i to, že strana působila na veřejnosti nejednotně. Zároveň ujistil, že z politiky „neutíká“, ale je připraven opět kandidovat, pokud o to bude zájem. Kdo by ho mohl ve funkci nahradit, nechtěl spekulovat.

V projevu určeném hlavně svým spolustraníkům mimo jiné prohlásil, že úspěch strany byl v něčem až příliš laciný a že si někdy zelení neváží toho, co se jim podařilo a kam se dostali. „V politice to není tak, že by se jenom vyhrávalo. Je potřebné také umět prohrávat a teď si to zažíváme,“ řekl.

Video Martin Bursík možná opustí funkci předsedy strany
video

Martin Bursík možná opustí funkci předsedy strany