Muž, který chtěl otrávit Plzeň, skončil v rukou zákona

Plzeň - Policisté dopadli pachatele, který v pondělí anonymním telefonátem vyhrožoval, že otráví vodu v Plzni. Jde o padesátiletého muže z Plzeňska, který se k činu doznal a skončil v policejní cele. Za vydírání a šíření poplašné zprávy mu hrozí až 12 let vězení. Kriminalisté ho zajistili po 40 hodinách. Ve skutečnosti muž jedovatý sarin neměl, a tak vodu otrávit nemohl. 

Muž v pondělí ráno oznámil na tísňovou linku, že požaduje pět milionů korun, jinak vypustí ve vodárně v Plzni sarin. Policisté okamžitě začali střežit okolí vodárenských objektů, průběžně prováděli kontrolní rozbory vody, které kontaminaci jedovatou látkou nepotvrdily.

Když policisté muže včera večer zadrželi, jedovatou látku u sebe neměl a kriminalisté ji nenalezli ani v jeho bydlišti, potvrdila západočeská policejní mluvčí Jana Václavová. Po výslechu byl umístěn do policejní cely. Podezřelý se ke svému jednání doznal. Uvedl, že znal účinky jedovaté látky sarinu a že si objekt vodárny vybral kvůli tomu, aby vzbudil vážnou obavu z újmy na zdraví osob.

Video Telefonát Mirky Vildové
video

Telefonát Mirky Vildové

Po zadržení pachatele bylo ukončeno střežení vodárenských objektů a policie zahájí trestní stíhání pro trestné činy vydírání a šíření poplašné zprávy.