Lynčování na Vsetínsku: Muži zbili mladíka podezřelého z napadení

Hošťálková (Vsetínsko) - Starosta Hošťálkové na Vsetínsku Jan Malčík pořádá sbírku na pomoc mužům, kteří z pomsty zbili baseballovou pálkou mladého výtržníka. Ten údajně ve vedlejší obci Ratiboř napadl dva tamní obyvatele. Zranění mladíka si vyžádala krátkou hospitalizaci ve vsetínské nemocnici.

„Zorganizujeme sbírku, která pomůže lidem, kteří to udělali, aby se dostali z vazby na kauci. Zájemci ať se klidně ozvou na můj mobilní telefon,“ řekl starosta Hošťálkové Jan Malčík. „Peníze mohou lidé nosit také na obecní úřad,“ doplnil.

Podle něj je zmlácený muž, který pochází z Ostravska, známý výtržník, což potvrzuje i starostka Ratiboře Jiřina Sklenská. „Na budovy v obci třeba nasprejoval slovo baníček,“ uvedla. „V žádném případě neschvaluji to, co se mu stalo, ale také přece nelze schvalovat vandalismus,“ doplnila.

Video Reportáž Evy Knajblové
video

Reportáž Evy Knajblové

Policie obvinila jen jednoho muže

Skupina asi deseti mužů vzala spravedlnost do svých rukou. Na jednadvacetiletého mladíka si muži počkali v noci před dvěma týdny. Naložili jej do auta a odvezli na okraj obce Hošťálková, kde ho z vozu vytáhli a nejstarší z útočníků jej surově zbil baseballovou pálkou. „Tato skupina měla u sebe i nunchaky, teleskopické tyče a baseballové pálky. Po útoku naskákali do aut a z místa ujeli,“ popsala událost mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová. 

Policisté ze všech útočníků dopadli jednoho. Dvaatřicetiletého muže s baseballovou pálkou obvinili ze dvou trestných činů, ublížení na zdraví a výtržnictví. „Je vyšetřován na svobodě. Vůbec netuším, o jaké kauci pan starosta mluví,“ sdělila Brousilová. Kvůli údajnému napadení dvou obyvatel Ratiboře se policisté zajímají i o zmláceného mladíka.

/*json*/{"map":{"lat":49.3676191911,"lng":17.9200744629,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.355247,"lng":17.870088,"type":"34","description":"Skupina mu\u017e\u016f zlyn\u010dovala v Ho\u0161\u0165\u00e1lkov\u00e9 na Vset\u00ednsku jednavacetilet\u00e9ho mlad\u00edka."}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/