Německá policie vydává vozy z „milionářského závodu“

Weiden (Německo) - Německá policie začala dnes před 20:00 vydávat v bavorském Weidenu českým a slovenským účastníkům nelegálního závodu Diamond Race jejich zabavené vozy. Luxusním autům dovoluje odjíždět jen postupně. Německá policie zastavila závod ve čtvrtek těsně za hranicí a zadržovala do dnešního večera asi 35 automobilů v armádním objektu. Bavorská policie udělila majitelům aut pokutu 1000 eur, tedy přes 25 500 korun, a o tomto problému údajně debatovali majitelé vozů a jejich právní zástupci s německými úřady. Policejní ředitelství v bavorském Řezně předem avizovalo, že by vlastníci měli auta dostat dnes navečer poté, co zaplatí stanovenou pokutu.

Na návrat rychlých aut se chystá i česká policie, která byla v minulých dnech kritizována za málo razantní postup vůči účastníkům nepovoleného závodu, když ve čtvrtek odjížděli z českého území směrem do Německa. Dnes od podvečerních hodin už na návrat účastníků nepovoleného závodu čeká. V okolí dálničního hraničního přechodu Rozvadov je několik policejních hlídek, které měří rychlost vozidel. Policie má k dispozici i seznam vozů účastníků závodu a jejich předsunutá hlídka hned za hraničním přechodem tak na ně může své kolegy předem upozornit. Policie kromě radarů využívá i rychlých vozů Volkswagen Passat a Ford Mondeo a po dálnici pendluje policejní motocykl. Bezpečností akci, která byla připravena na účastníky akce, zatím využívají k běžné silniční kontrole.

Německá policie účastníkům zabavila ve čtvrtek nejen vozy, ale také trofeje určené pro vítěze. Ceny v podobě motorových válců, na jejichž vršku je tříkarátový diamant, objevila policie v hotelu v oblasti Berchtesgadenu, kde si účastníci závodu objednali ubytování. Spolu s nimi zabavila také dvě nepovolené plynové pistole a obušek.

Video Diamond race se vrací do Čech
video

Diamond race se vrací do Čech

Diamond race se vrací do Čech

Vstup Marka Štětiny a Karla Vovesného

Mluvčí hornobavorské policie Fritz Braun vysvětlil, že zajištění trofejí bylo jedním z prostředků, jak zabránit pokračování nelegálního závodu. Podle něj mohou být trofeje organizátorům závodu navráceny až po uhrazení pokut, ale jejich zabavení případně může být i součástí trestu. Zabavené zbraně prý majitelé dostanou zpět, pokud prokážou, že je drží legálně.