V Ústeckém kraji nahradí desítky vlaků autobusy

Ústí nad Labem - Ve druhé polovině září se musí cestující v Ústeckém kraji připravit na omezení dopravy na několika železničních tratích. Důvodem výluk budou stavební práce v kolejištích. České dráhy (ČD) nahradí desítky spojů autobusy. Zcela neprůjezdná bude od pondělí 14. září do čtvrtka 17. září železniční trať mezi stanicemi Benešov nad Ploučnicí a Horní Police na Děčínsku. České dráhy proto v úseku nahradí všechny osobní vlaky náhradní autobusovou dopravou.

V pondělí bude také téměř celý den uzavřena trať Teplice v Čechách - Litvínov v úseku mezi stanicemi Oldřichov u Duchcova a Louka u Litvínova. Mezi Litvínovem a Oldřichovem u Duchcova proto pojedou autobusy, podle Petra Hinterholzingera z krajského centra osobní přepravy ČD se to týká devíti spojů. Na tuto výluku ihned naváže nepřetržitě až do čtvrtka 8. října výluka mezi stanicemi Osek - Louka u Litvínova. „I tento úsek bude kvůli výluce pro vlaky zcela neprůjezdný, a proto zajistí ČD po dobu této výluky pro zákazníky osobních vlaků v úseku Osek-Litvínov náhradní autobusy,“ uvedl Hinterholzinger.

V příštím týdnu v pondělí a v úterý nepojedou vlaky také na trati mezi Lovosicemi a Libochovicemi na Litoměřicku. Pro cestující budou připraveny náhradní autobusy. Týká se to v pondělí 22 spojů a v úterý 26 spojů.

Od středy 16. září až do úterý 22. září bude nepřetržitě uzavřena trať mezi stanicemi Hořetice a Březno u Chomutova. Rychlíky jedoucí po trase Most-Plzeň a zpět budou nahrazeny autobusy v úseku Chomutov-Žatec, spěšné vlaky 1990 a 1991 jedoucí v trase Most-Plzeň a zpět budou nahrazeny v úseku Chomutov - Žatec západ a ostatní osobní a spěšné vlaky v úseku Hořetice - Březno u Chomutova, doplnil Hinterholzinger.

V úterý 29. září bude neprůjezdná trať mezi stanicemi Děčín hlavní nádraží a Děčín východ. Autobusy nahradí ČD 21 spojů v úseku Děčín hlavní nádraží - Děčín východ a sedm spojů v úseku Děčín hlavní nádraží - Benešov nad Ploučnicí. Vlaky jedoucí směrem do stanice Ústí nad Labem - Střekov a zpět budou pro nástup a výstup cestujících zastavovat ve stanici Děčín východ dolní nádraží.

Další informace k výlukám najdou cestující na internetových stránkách Českých drah.