Pracovnice fondu připustily, že většina z jeho 430 zaměstnanců dostává pozdě výplaty. Zpoždění je prý nejvýš měsíční. Vodičková však věří tomu, že se díky změně zákona, a tudíž vyšším příspěvkům od státu, podaří situaci vyřešit.
Fond ohrožených dětí je občanské sdružení a spravuje 18 Klokánků, pět azylových domů, 22 poboček i mediační centrum. Kvůli finančním potížím nechce své aktivity zužovat. „Klokánků je pořád málo, musíme odmítat desítky dětí týdně. Je to smutné, když se pak (umístěním dětí do ústavní péče) musí skupiny sourozenců dělit. Věřím, že stát to pochopí,“ řekla Vodičková. Dodala, že hospodaření fondu bylo napjaté vždy, a nejde tak o novou situaci. Průměrná mzda se ve fondu blíží 14 500 korunám hrubého.
Kvůli finanční nejistotě odchází jedinci, většina zůstává
Vodičková přiznala, že část zaměstnanců z fondu odchází. U lidí, kteří potřebují jistější a lépe placenou práci, to prý chápe. Většina je však podle ní k zaměstnavateli loajální, měsíčně údajně odcházejí jednotlivci a se sháněním nových kolegů prý nejsou potíže.
Fond ohrožených dětí si velkou část peněz na své aktivity shání od sponzorů. Loni takto naplnil 48 procent svého rozpočtu. Na dotacích a příspěvcích od státu získal 52 procent peněz na fungování.
