Po D1 se proháněla luxusní auta, policie prý chystá pokuty

Praha - Po dálnici D1 se dnes podle České televize proháněly asi dvě desítky luxusních aut, jako kdyby dálnice byla uzavřenou tratí. S dodržováním předpisů si podle ČT řidiči starosti nedělali. Televize svá slova doložila záběry rychle jedoucích luxusních sportovních vozů, které po poledni natočila na 121. kilometru ve směru na Brno, v místě omezení, kde je maximální povolená rychlost 100 kilometrů v hodině.

Sportovní vozy Ferrari, Porsche, Lamborghini, Maseratti a Aston Martin dopoledne vyjížděly z Prahy do Uherského Hradiště za účasti českých celebrit. Šlo o reklamní akci k ročnímu výročí otevření kavárny Caffeteria.

Policisté o akci věděli a auta na trase od Prahy až ke Zlínu monitorovali, a to dokonce s použitím vrtulníku, uvedla televize. Pokuty se podle ní policisté chystají udělovat v příštích dnech. Zastavovat rychlá auta v provozu by podle jihomoravské policejní mluvčí Petry Vedrové bylo příliš riskantní, zejména v zúžených místech. Proto se policie rozhodla řešit překročení rychlosti až zpětně.

Mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental potvrdil, že asi čtyři desítky luxusních vozů odpoledne parkovaly na Masarykově náměstí v centru Uherského Hradiště. Kolem 19:00 auta z města odjela. „Monitorovali jsme jejich pohyb, ale bylo to bez problémů,“ řekl mluvčí. Některé z řidičů podle něj dálniční policie na jižní Moravě kontrolovala už během jejich příjezdu. Policisté v Uherském Hradišti se posádky luxusních aut sami pokutovat nechystali.