Při nehodě autobusu v Chorvatsku se zranilo 21 českých turistů

Umag (Chorvatsko) – Při nehodě českého autobusu se v Chorvatsku zranilo 21 českých turistů z Písecka, z nich 19 skončilo v nemocnici. Během dne byla většina z nich propuštěna, lékaři dále pečují o čtyři cestující. Žádný z nich ale není ohrožen na životě. Vozidlo se brzy ráno nedaleko města Umag na pobřeží Istrie převrátilo a spadlo do příkopu u silnice. Celkem ve voze cestovalo do města Rabac 33 lidí včetně dvou řidičů.

Nehoda se stala kolem čtvrté hodiny ráno, řekl spolumajitel cestovní kanceláře Pavel Kellner. Příčinu nehody vyšetřují chorvatští policisté. Stala se za silného deště v prudké zatáčce, řidič podle všeho jel příliš rychle a vozidlo neovládl. Autobus se převrátil a spadl ze silnice do odvodního kanálu. Chorvatská policie podezírá řidiče, že nehodu způsobil, neboť nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky.

Video Nehoda autobusu v Chorvatsku
video

Nehoda autobusu v Chorvatsku

Cestující, kteří skončili v nemocnici, byli z větší části během dne propuštěni, utrpěli pohmožděniny rukou, nohou, břicha nebo hlavy. Čtyři vážněji zranění turisté zůstávají v péči lékařů. „Jeden má otřes mozku, další krvácení, zlomeninu hrudní kosti a zlomeninu zápěstí,“ přiblížil lékař Franco Marusic. Tito lidé by se mohli brzy dostat domů. „Konzultujeme jejich převoz s asistenční službou do České republiky,“ řekla Jindra Malá, ředitelka konzulárního jednatelství v Rijece.

Autobus podle Jindry Malé rozvážel turisty do tří různých hotelů. Jedna skupina před havárií už vystoupila. Také ostatní se během dne dostali do svých hotelů. Pouze dva lidé se rozhodli, že se raději vrátí do Česka. Opět budou cestovat autobusem.

Zraněná žena
Zraněná žena
Více fotek
  • Zraněná žena autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1745/174420.jpg
  • Obvázaná ruka autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1745/174421.jpg