Policie řeší další pokus o znásilnění na Novojíčínsku

Kopřivnice – Další znásilnění řeší policisté v Kopřivnici na Novojičínsku. V sobotu ráno se tam neznámý muž pokusil znásilnit mladou ženu. Policisté zatím nevylučují souvislost tohoto případu se řáděním násilníka, který má na Novojičínsku a Zlínsku na svědomí sérii podobných zločinů. Některým obětem přitom ještě nebylo 15 let.

Mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík upřesnil, že se sobotní případ stal ráno okolo 06:00. „Neznámý muž tam přistoupil k mladé ženě a tupým předmětem ji udeřil do hlavy. Napadená upadla do bezvědomí. Když se probrala, zjistila, že má poškozené šaty a na některých místech je nahá.“ Policisté útok vyšetřují jako pokus o znásilnění. Pachatel z místa údajně utekl ještě před tím, než se žena z bezvědomí probrala.   

Podobný případ kriminalisté v Kopřivnici řešili před několika dny. Neznámý pachatel ve výtahu jednoho z tamních domů pod pohrůžkou použití nože donutil školačku ve věku do 12 let, aby se svlékla. Poté po ní požadoval různé sexuální praktiky. Dívce se podařilo z výtahu utéci. Při přepadení použil nůž kuchyňského typu dlouhý nejméně 25 centimetrů. 

Násilník pak útočil ještě několikrát. Už o hodinu později ve Valašském Meziříčí a pak také v Kroměříži, Holešově a v Bystřici pod Hostýnem. Policisté po něm pátrají. Jde pravděpodobně o muže ve věku okolo 50 let. „Vyšetřování sobotního zločinu je na počátku. Zatím nejsme schopni říct, že spolu všechny případy souvisejí,“ uvedl Tomšík.   

Podle televize Prima muž spáchal takových činů možná ještě víc. Ostravský kriminalista Pavel Tvrdý, který stojí v čele policistů pátrajících po podezřelém, v pátek na Primě uvedl, že policii už se po odvysílání televizní reportáže o případu přihlásily další tři ženy - řekly, že byly znásilněny, ale dosud to nikde nehlásily. Pachateli znásilnění hrozí až pětileté vězení. Pokud se však tohoto činu dopustí na dítěti mladším patnácti let, soud jej může poslat za mříže až na 12 let.

Takto pachatele popsaly jeho oběti
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24