Za vraždu otčíma sekerou půjde žena na 20 let do vězení

Praha - Anna Fedorjaková stráví za vraždu svého otčíma a pokus o vraždu jeho družky 20 let ve vězení. Dnes o tom rozhodl pražský vrchní soud, který tak potvrdil rozsudek Městského soudu v Praze. Verdikt je nyní pravomocný, lze se proti němu pouze dovolat k Nejvyššímu soudu. Odsouzená se k činům přiznala.

Fedorjaková napadla svého otčíma po předchozí hádce loni v dubnu v rodinném domku v Praze 4. Zavraždila ho osmnácti ranami sekerou a několika ranami nožem. Druhý den se pokusila zavraždit i otčímovu družku. Dusila ji dekou a nutila ji pít víno s louhem, nemrznoucí kapalinou a jedem na krysy. Napadené ženě se nakonec podařilo utéct.

Motivem činu byly spory o otčímův rodinný dům, ve kterém otčím žil po smrti své manželky - matky Fedorjakové - společně s Fedorjakovou a se svou družkou. Později dům Fedorjakové daroval. Ta ho ale vzápětí prodala svému věřiteli a zavázala se, že se i s otčímem a družkou vystěhují do konce dubna 2009. Otčím se však o prodeji domu dozvěděl až 20. dubna a o den později se mezi ním a obžalovanou strhla hádka. Fedorjaková uvedla, že jí muž vyhrožoval.