Diag Human podává trestní oznámení na Julínka a Šnajdra

Praha - Společnost Diag Human, která vede se státem miliardovou arbitráž kvůli neuskutečněnému obchodu s krevní plazmou, se rozhodla podat trestní oznámení na exministra zdravotnictví Tomáše Julínka a jeho někdejšího náměstka Marka Šnajdra (oba ODS). Předseda představenstva společnosti Josef Šťáva to napsal v otevřeném dopise členům vlády. Dopis dnes formou inzerátu otiskuje Právo.

Trestní oznámení souvisí s rozhodnutím Nejvyššího soudu (NS), který před necelými 14 dny zrušil jmenování Petra Kužela rozhodcem v kauze firmy Diag Human. Kužela jmenoval třetím rozhodcem v arbitráži Obvodní soud pro Prahu 6, Městský soud v Praze toto jmenování potvrdil. Podle NS ale rozhodoval o případu věcně nepříslušný soud.

„Nejvyšší soud České republiky v minulých dnech vynesl rozhodnutí, ze kterého nezvratně vyplývá, že bývalý ministr Tomáš Julínek a jeho náměstek Marek Šnajdr v srpnu 2008 vědomě oklamali Vládu České republiky,“ píše Šťáva v otevřeném dopise členům vlády. Poté podle něj záměrně a protiprávně k získání výhody ve sporu umístili návrh na jmenování rozhodce k předem vybranému, ale nepříslušnému Obvodnímu soudu v Praze 6.